0 مورد 0 ﷼

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

هشدار : فروش پرنده های DJI غیر اورجینال و تعمیراتی در بازار ایران

هشدار افزایش مدل غیراوجینال و تقلبی فانتوم dji در بازار ایران

 

در اوایل آغاز به کار شرکت چینی DJI هیچ کس فکر نمی کرد که این شرکت نوپای دانشجویی بتواند بعد از چند سال به یک غول بزرگ در زمینه ربات های پرنده در دنیا تبدیل بشود، و رقیب های اروپایی و آمریکایی خود را پشت سر گذشته و به عنوان شرکت اول در زمینه مولتی روتور و ربات های پرنده تبدیل شود. این شهرت به حدی رسیده که حتی شرکت بزرگ اپل آمریکا اقدام به سرمایه گذاری و مشارکت با شرکت DJI کرده است.

با مطرح شدن این شرکت و فروش میلیونی آن بقیه شرکتهای سودجو و فرصت طلب اقدام به کپی برداری و حتی تولید مدل های تقلبی این شرکت نموده اند به طوری که در دوسال اخیر شاهد ورود باتری های فانتوم تقلبی در سه سطح در بازار جهانی شده ایم که شرکت دی جی آی را وادار به تغییراتی هر چند جزیی در مدل های باتری خود کرده است که این افراد و شرکت ها نتوانند مدل های تقلبی به راحتی در اختیار مردم قرار دهند. متاسفانه با توجه به ناآگاهی اکثر فروشندگان (مخصوصا فروشندگان داخلی) که تخصص در زمینه مولتی روتور و شناخت لوازم ربات های پرنده نداشته اقدام به خرید با قیمت کم کرده و با قیمت های متفاوت وارد بازار می کنند اینکه تشخیص بدهید که مدل باتری که خریداری شده است اصل هست یا نه تنها توسط کارشناسان فنی این زمینه امکان پذیر هست و به راحتی با ظاهر باتری قابل تشخیص نمی باشد.

 

باتری تقلبی یا اصل فانتوم 4 پرو dji


متاسفانه علاوه بر باتری چند ماه است که یک شرکت چینی اقدام به جمع آوری کلیه پرنده های تصادفی و کرش کرده شرکت DJI کرده و پس از تعمیر و راه اندازی آن ها دوباره به عنوان پرنده های نو به بازار عرضه کرده است.

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که چرا با وجود قیمت دلاری بالای این پرنده ها و وارادات سخت آن ها، قیمت هایی که در بازار توسط همکاران و فروشگاه های دیگر عرضه می شود کاهش یافته است. دلیل اصلی خرید اکثر این فروشگاه ها و شرکت ها مدل تعمیراتی یا همان Refresh شده می باشد که با قیمت های پایین از امارات خریداری شده و وارد کشور شده اند. جالب اینجاست که بعضی از این شرکت ها را می توان منصف دانست، چرا که با توجه به خرید قیمت پایین از امارات، پرنده ها را نیز با قیمت کمتر از بازار اقدام به فروش کرده اند که کاهش قیمتی که در بازار رخ داد بیشتر به این دلیل بوده است.

اما متاسفانه برخی از فروشگاه های غیرمجاز که به دروغ خود را نماینده فروش DJI نیز معرفی می کنند که این فروشگاه ها نه تنها وارد کننده نیستند بلکه دانش فنی در این زمینه را نیز نداشته و تشخیص اصل و غیراصل بودن پرنده ها برایشان دشوار است. این فروشگاه ها بیشتر به عنوان یک تاجر اقدام به خرید کرده و کالا را بدون هیچ خدمات و پشتیبانی به فروش می رسانند. (رفتار این افراد با ربات های پرنده شبیه به خرید و فروش میوه می باشد خرید با یک قیمت کم و فروش به همراه سود بیشتر به مشتری بدون توجه به نوع کالا فروش رفته و خدمات و پشتیبانی) در صورتی که پرومک به مشتریان خود خدمات پس از فروش نامحدود می دهد به طوری که تا هر زمانی که شما پرنده را دارید از پشتیبانی و خدمات پس از فروش مجموعه پرومک به عنوان نمایندگی رسمی DJI در ایران که سال هاست در این حوزه به عنوان اولین فروشگاه تخصصی مولتی روتور در ایران فعالیت می کند می توانید بهره مند شوید.


هشدار افزایش مدل غیراوجینال و تقلبی مویک پرو dji در بازار ایران


حالا شاید سوالی که برای اکثر مشتریان و کابران پیش آمده که ما از کجا باید بدانیم که پرنده ای که خریداری کردیم اورجینال بوده و یا مدل تعمیراتی می باشد.

اصلی یا تقلبی؟

در حقیقت پرنده های تقلبی که شباهت خیلی زیادی به پرنده های شرکت دی جی آی داشته باشد به بازار نیامده است بلکه شبیه به این پرنده ها و با همین نام ها ارائه شده است که در صورتی که فردی اصلا آشنا به این موضوع نباشد می تواند یک مدل تقلبی که بیشتر شبیه به اسباب بازی می باشد را با همان نام که قیمتی زیر یک میلیون تومان دارند را با قیمت بالا چهار میلیون تومان خریداری کنند، که متاسفانه از این دست موارد در بازار مشاهده شده و افرادی که از اشخاص و یا فروشگاه های غیر معتبر خریداری کرده اند به این مشکل دچار شده اند.

ولی عمده موردی که حتی اکثر همکاران ما در این زمینه آگاه به این موضوع نیستند، فروش مدل تعمیراتی می باشد که در اصطلاح Refurbished شده می گویند. این مدل ها هم به نوبه خود به چند صورت می باشد، یکی از این موارد کربوط به شرکت اصلی DJI می باشد که مدل های خراب شده و مشکل دار را برای شرکت ارسال شده است را دریافت نموده و پس از تعمیر با نام Refurbished شده به بازار عرضه کرده است و از نظر قیمت بسیار کمتر از قیمت پرنده واقعی می باشد و تنها راه تشخیص آن استعلام سریال نامبر آن پرنده از طریق نمایندگی رسمی DJI می باشد که با مشاهده سریال قابلیت تشخیص آن را دارد. البته باید توجه نمود که بعضی از پرنده های تعمیراتی دارای سریال با حرف R بوده که به معنای Refurbished شده می باشد ولی متاسفانه اکثر آن ها دارای این حرف نبوده و اصلا هیچ تفاوتی بین این مدل و مدل اصلی ندارد و تشخیص آن تنها توسط نمایندگی DJI صورت می گیرد.

ذکر این نکته ضروری است که مشتریانی داشتیم که در هنگام خرید از دیگر شرکت ها به آن ها تضمین داده اند که این مدل اصل و مدل رفرش شده نمی باشد ولی بعد از مراجعه به شرکت پرومک (نمایندگی DJI) متوجه شدند که محصول آنها تعمیراتی بوده و این شرکت ها نادانسته اقدام به فروش کرده اند. این تشخیص تنها توسط تیم فنی و افراد حرفه ای حوزه مولتی روتور امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که مجموعه پرومک یک شرکت طراحی و ساخت پرنده های بدون سرنشین می باشد که به مدت 10 سال در این زمینه فعالیت دارد و اکثر کارمندان این شرکت افراد فارغ التحصیل رشته های هوافضا، برق و مکانیک دانشگاه های معتبر دولتی (امیرکبیر،شریف، تهران و ...) می باشند. مجموعه پرومک بزرگترین مجموعه تخصصی مولتی روتور در ایران می باشد به طوری که شما تنها با یک شخص فروشنده طرف نیستید بلکه با یک تیم بزرگ حرفه ای همکاری کرده و طرف می باشید.

ولی متاسفانه محصولاتی که در حال حاضر در بازار ایران زیاد شده است، مدل تعمیراتی یا همان Refurbished شده شرکت چینی می باشد. این شرکت اقدام به جمع آوری پرنده های تصادفی و مشکلدار شرکت DJI در بازار جهانی میکند و پس از تعمیر با قیمت های پایین محصولات خود را وارد بازار می کند. عمده  محل عرضه این محصولات در بازار دبی و امارات می باشد که اکثر این پرنده ها به ایرانیان فروخته می شود و متاسفانه در ایران حتی توسط شرکت های معتبر این حوزه که از همکاران مجموعه ما می باشند، نا آگاهانه اقدام به عرضه فروش این محصولات کرده اند. مجموعه پرومک به عنوان نمایندگی DJI و شرکت تخصصی مولتی روتور در ایران این هشدار را به همکاران داده و آن ها را از این موضوع آگاه کرده، اما متاسفانه طی چند ماه اخیر تعداد زیادی محصول طبق اخبار رسیده توسط شرکت های همکار به فروش رفته است که باعث بی اعتمادی مردم به فروشگاه و شرکت ها شده است.

شاید اصلا متوجه تفاوت مدل تعمیراتی با مدل اصل تا اخر استفاده از این پرنده نشوید ولی در حقیقت شما به جای پرداخت برای خرید مدل صفر یک مدل کارکرده تعمیراتی با قیمت بالا از این شرکت ها خریداری کرده اید که این یک سواستفاده توسط سایر شرکت ها می باشد که به هر نحوه ای دنبال سود خود می باشند و خدمات و پشتیبانی برای آن ها مهم نمی باشد.

برای خرید حتما از شرکت های تخصصی این حوزه خرید کنید، نه فروشگاه ها و شرکت هایی که تنها اقدام به واردات و فروش محصولات دی جی آی می کنند. آگاهانه خرید کردن خود، یک هنر است که قبل از خرید حتما از محصول دیدن کنید و با شرکتی که محیطی برای معرفی محصول خود دارد اقدام به خرید کنید نه شرکتی که تنها یک وبسایت بوده و مکانی برای خرید و مشاوره برای شما ندارد.

شرکت پرومک به عنوان نمایندگی DJI  و شرکت تخصصی طراحی و ساخت مولتی روتور در ایران که دارای نمایندگی برندهای بزرگ این حوزه می باشد که از جمله این شرکت ها که با مراجعه به وب سایت آن ها می توانید نام پرومک را به عنوان نمایندگی بزرگ این شرکت ها مشاهده کنید. پرومک نمایندگی محصولات شرکت های: فت شارک، دوال اسکای، دوربین های رانکم، رادیوکنترل های اف ار اسکای، موتورهای برادرهابی، شارژهای iSDT، دوربین و گیمبال ایکس کم و ....  نمونه ای کوچکی از بزرگی مجموعه پرومک در حوزه مولتی روتور ایران و دنیا می باشد که نشانه ای  از اعتماد شما به این مجموعه می باشد. علاوه بر این پرومک عضو رسمی اتحادیه هوافضا می باشد، پرومک نه تنها در فروش پرنده ها می باشد، بلکه در طراح و سازنده پرنده های بدون سرنشین در ایران می باشد.

در پایان سخن باید گفت که مجموعه پرومک به همه دوستداران ربات های پرنده این پیشنهاد می دهد که خرید به هر قیمتی از هر جایی انجام ندهند و با آگاهی و دید باز اقدام به خرید کنند. خرید از یک مجموعه تخصصی و مورد اعتماد تنها راه خرید با اطمینان و خیال آسوده می باشد.


پرومک نمایندگی رسمی DJI در ایران 

اولین و بزرگترین مجموعه تخصصی مولتی روتور در ایران

Loading...